
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 110 °C |
| Capacitance | 2.2 µF |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Packaging | Bulk |
| Number of Pins | 2 |
| Lead Pitch | 22.5 mm |
| Dielectric | Polypropylene (MKP) |
| Voltage Rating (AC) | 305 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
